Co warto zobaczyć w Krakowie będąc na wycieczce z dziećmi?

Kraków to miasto, które warto pokazać swoim dzieciom. Dzieci z pewnością będą zachwycone wycieczką do tego miejsca. Nie brakuje tu, bowiem atrakcji, które przeznaczone są dla najmłodszych turystów. Kraków to także miasto o bogatej historii, znajduje się tu wiele światowej klasy zabytków, które są atrakcyjne nawet dla maluchów. Od czego zatem warto zacząć zwiedzanie stolicy Małopolski? Jakich punktów do odwiedzenia nie powinno zabraknąć na naszej liście?

Podróż do Krakowa z dziećmi – miejsca, które warto zobaczyć w pierwszej kolejności

W Krakowie czekają na nas urokliwe uliczki, znane zabytki oraz malownicze parki. Od czego zatem dobrze jest rozpocząć zwiedzanie tego niezwykłego miasta, co warto zobaczyć w Krakowie? Jedną z najważniejszych przestrzeni Krakowa jest Rynek Główny. I to właśnie tu warto w pierwszej kolejności zabrać swoją rodzinę. Miejsce to spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Plac ten jest naprawdę urzekający, mówi się o nim, że jest sercem Krakowa. Zabytkami, które warto pokazać dzieciom są: Sukiennice, Podziemia Rynku Głównego, Kościół Mariacki, Wieża Ratuszowa oraz Kościół św. Wojciecha. Kolejnym miejscem, do którego dobrze jest się wybrać jest Wawel, czyli wzgórze w centrum Krakowa z zespołem monumentalnych zabytków. Zamek Królewski czy Katedra na Wawelu to dla większości turystów obowiązkowe punkty do odwiedzenia. Smocza Jama to zaś atrakcja, na której zobaczenie z niecierpliwością czekają dzieci. W tym miejscu warto również przypomnieć maluchom legendę o młodym szewczyku i Smoku Wawelskim. Turyści odwiedzający Kraków chętnie udają się także na słynny Kopiec Kościuszki. Warto dodać, że oprócz kawiarni widokowej i wystawy figur woskowych znajduje się tu również ciekawy plac zabaw dla dzieci.

Co warto zobaczyć w Krakowie będąc na wycieczce z dziećmi?

Miejsca w Krakowie, które są szczególnie atrakcyjne dla dzieci

Kiedy już zwiedzimy wszystkie najważniejsze zabytki Krakowa warto zabrać dzieci do miejsc, w których będą mogły się zrelaksować i przeżyć wspaniałe przygody. Należy podkreślić, że takich miejsc stolica Małopolski ma do zaoferowania naprawdę wiele. Fascynującym miejscem ze wspaniałą atmosferą jest np. Muzeum Iluzji, w którym dzieci mogą połączyć fascynującą zabawę z wartościową nauką. Kolejną atrakcją w Krakowie, która z całą pewnością przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym odkrywcom jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Piaskowa planeta, Odlotowy Plac Zabaw i Naukowa Siłownia to specjalne strefy Ogrodu, które zostały stworzone z myślą o dzieciach. Będąc na wycieczce w Krakowie z dziećmi warto wybrać się również do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego, Papugarnii Amazonia czy też skorzystać z wodnego szaleństwa w Parku Wodnym Kraków. W Krakowie dzieci warto zabrać także do Żywego Muzeum Obwarzanka, Pracowni i Muzeum Witrażu, HistoryLandu oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jak więc widać pomysłów na ciekawe spędzenie czasu z dzieckiem w Krakowie jest naprawdę wiele. Należy, więc tak zaplanować swój pobyt w tym mieście, aby móc zabrać dzieci do wielu wspaniałych miejsc, które na pewno zapadną w ich pamięci na długo.