Idealne pomysły na prezent dla dwulatka

Decydując się na zakup zabawki dla dwulatka powinno się podejść do tematu bardzo rozsądnie. Nie należy wybierać pierwszej z rzędu, tylko starannie dopasować ją do dziecka oraz jego wieku. Zabawki nie tylko służą do zabawy, idealnie wzmacniają rozwój dziecka, sprawność motoryczną oraz kształtują wyobraźnię. Na jakie zatem zabawki postawić?

Charakterystyka dziecka dwuletniego

Dwuletnie dziecko podejmuje już bardziej świadome zabawy, stąd odpowiedni dobór zabawki jest kluczowy. Takie dziecko jest już w miarę samodzielnie, potrafi pić z kubka, jeść za pomocą łyżki i widelca, umyć ręce czy ubrać się z pomocą rodzica. Taki maluch jest już komunikatywny, dużo rozumie i bez problemu nawiązuje relacje z innymi. W tym okresie jest niezwykle ruchliwy, przez większość czasu biega lub skacze. W doborze zabawki dla dwulatka powinno się zwracać uwagę na te, które rozwijają jego sprawność manualną, ruchową, muzyczną, rozwijają wyobraźnię i uczą logicznego myślenia.

Idealne pomysły na prezent dla dwulatka

Zabawy wspólne z rodzicami

Dzieci dwuletnie bardzo chętnie podejmują udział we wszystkich aktywnościach zabawowych, w których obecni są ich rodzice. To czas kiedy dzieci doskonale naśladują swoich opiekunów. Najlepszą zabawą będzie dla nich wspólne gotowanie czy sprzątanie. Dziecko czuje się niezwykle docenione w takich momentach, że może wykonywać czynności takie jak ich rodzice. Dodatkowo to okazja do spędzenia wspólnie czasu, nawiązania silniejszej relacji oraz budowania poczucia bezpieczeństwa. Dorosły kiedy wręcza dziecku zabawkę powinien pamiętać o tym, by pokazać mu jak można się nią bawić, jakie funkcje posiada oraz poświęcić czas na zabawy nowym nabytkiem.

Odpowiednie zabawki dla dwulatków

Na rynku obecnie znajduje się ogrom zabawek dla dzieci. Dwulatki najchętniej ucieszą kredki, farby, książeczki z naklejkami, plastelina, puzzle, huśtawki, przybory do piasku, klocki do budowania, domek dla lalek, zabawki nawiązujące wyglądem do domowych urządzeń czy różne warsztaty do majsterkowania. Numerem jeden wśród dwulatków są klocki Lego Duplo, które są przeznaczone do 5 roku życia.