Zalety czytania książek katolickich

Dlaczego warto czytać katolickie książki?

Nie jest tajemnicą, że czytanie książek rozwija wyobraźnię. Dlatego tak ważne jest, by rodzice kładli szczególny nacisk na naukę czytania u swoich pociech. Niech to będą książki w formie papierowej, nie elektronicznej. Najmłodszych, którzy jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać, powinni wyręczać w tym rodzice, czytając na głos kilka razy dziennie. Czasami można połączyć czytanie książek z wychowaniem w wierze chrześcijańskiej. Wystarczy zaopatrzyć się w katolickie ksiązki dla najmłodszych, które przybliżają do Boga i świętych. Są to najczęściej bogato ilustrowane książki, które budzą zainteresowanie wśród najmłodszych również ilustracjami. Katolickie ksiązki nie zawsze przybierają postać jedynie Pisma Świętego lub Biblii. Często są to historie mówiące o najważniejszych wartościach w życiu, takich jak miłość, przyjaźń, szacunek. Dotyczą zwykłych ludzi z borykających się z codziennymi problemami w związkach małżeńskich, z dziećmi, zdrowiem i pracą.

Pytania i odpowiedzi zawierane w katolickich książkach

To, co wyróżnia katolickie ksiązki wśród pozostałych gatunków literatury to nierzadko filozoficzny wydźwięk. Pozycje książkowe tego rodzaju to ważny element wychowania współczesnej młodzieży. Obecny pośpiech i dominacja świata wirtualnego nad realnym sprawia, że młodzi ludzie czują się zagubieni. Nie wiedzą, w jakim kierunku się udać, którą drogę wybrać, by żyć zgodnie z własnym sumieniem i niekiedy z oczekiwaniami najbliższych osób. Katolickie ksiązki mają za zadanie wzmacniać wiarę i pomagać w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wiara pozwala na stworzenie niezbędnych fundamentów oraz przekazuje najważniejsze wzorce i przykłady z życia świętych. Katolickie ksiązki pozwalają wypełnić codzienne życie nowymi przeżyciami i zapoznać się z najważniejszymi wartościami w życiu.

Zalety czytania książek katolickich

Duchowe korzyści z czytania książek

W świecie czytelników znane jest stwierdzenie, że ten kto czyta, żyje podwójnie. Dlatego zaleca się zachęcanie do czytania książek o różnej tematyce. Równie ważne są katolickie ksiązki, które pozwalają zaszczepić w dziecku nie tylko miłość do czytania, ale i do Boga. Najważniejsze jest jednak to, by odpowiednio dostosować lekturę do wieku dziecka. Dla najmłodszych wybiera się tytuły, które mają wiele obrazków i użyty jest w nich zrozumiały dla dziecka, lekki język. Zbyt poważne słownictwo prowadzi najczęściej do zniechęcenia.