Wartościowe książki dla dzieci wydane w 2019

Wpis ten ukaże najlepsze książki wydane w 2019 roku. Ranking powstał w uwzględnieniu takich kategorii jak: piękne i wzruszające książki o emocjach, książki mówiące o trudnych i ważnych aspektach, książki przygodowe napisane w humorystycznym tonie oraz estetyczne i nieszablonowe ilustracje. Jakie zatem pozycje znalazły się na szczycie w 2019 ?

„SELF-REG. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę”

To książka Agnieszki Stążka-Gawrysiak, wydane w Znaku. Dedykowana jest dzieciom od 3 do 6 lat. To książka, która autentycznie pomaga dzieciom oraz rodzicom radzić sobie w trudnych sytuacjach, szczególnie w momencie gdy wszystkim puszczają nerwy. Self-reg to metoda samoregulacji, która została oparta na wynikach badań naukowych. Pozwala zrozumieć stres i lepiej zarządzać swoim napięciem i energią. Książka została zaopatrzona w doskonałe przykłady życiowych sytuacji oraz krótkie, teoretyczne rozdziały kierowane do rodziców.

„Ignacy idzie do przedszkola”

To książka Ady Olbrycht i Zosi Dzierżawskiej o adaptacji w przedszkolu niezależnie jakiego typu. Mówi ona o łagodnej i skutecznej adaptacji z ogromnym wyczuciem i odpowiednim szacunkiem dla trudnych emocji dziecka. W książce jeden rozdział został zadedykowany rodzicom dotyczący adaptacji oraz pedagogiki Montessori.

Wartościowe książki dla dzieci wydane w 2019

„Pan Stanisław odlatuje”

Książka napisana przez Justynę Bednarek z ilustracjami Pawła Pawlaka opowiada o Panu Stanisławie, który jest już w podeszłym wieku i planuje podróż życia ku chmurom. To wzruszająca i optymistyczna historia, która w delikatny sposób przedstawia temat śmierci i pożegnania z bliską osobą.

„Powiedz to w mig”

To litewska pozycja, która powstała we współpracy z osobami niesłyszącymi. To historia Indre, Dmitrijus, Rasa, Deimante, Arnoldas i Vaiva, którzy przedstawiają świat z własnej perspektywy. Poruszane są zarówno wady jak i zalety wynikające z bycia osobą niesłyszącą. Książka zawiera wiele ciekawostek związanych z językiem migowym oraz samej społeczności Głuchych. Dużym atutem książki są z pewnością nietuzinkowe ilustacje.