Dewocjonalia i pamiątki religijne – na jakie okazje warto je wręczać?

Dewocjonalia to ozdobne przedmioty bezpośrednio związane z kultem religijnym. Doskonale sprawdzają się w roli podarunków wręczanych osobom religijnym, dla których wiara stanowi ważny fundament codziennego życia. Dewocjonalia warto ofiarowywać nie tylko z okazji uroczystości stricte religijnych, ale także wielu innych wydarzeń. Jakich – o tym powiemy w dalszej części artykułu.

Dewocjonalia na religijne uroczystości

Uroczystości religijne typu chrzest, komunia czy bierzmowanie wymagają odpowiedniej oprawy religijnej. Zamiast zwykłego prezentu niezwiązanego z wiarą warto wybierać na takie okazje religijne pamiątki, które będą stanowiły wspaniałą ozdobę domu oraz pamiątkę przypominającą o wydarzeniu, z okazji którego zostały wręczone. Dewocjonalia w postaci świętych obrazków, medalików czy krzyżyków doskonale podkreślą religijny charakter uroczystości oraz pozwolą osobie nimi obdarowanej być na co dzień bliżej wiary.

Szczególną popularnością podarunków wręczanych na religijne uroczystości cieszą się obrazki z podobiznami świętych. Są one wręczane m. in. jako pamiątka Chrztu Świętego, na komunię oraz bierzmowanie w efektowny sposób podkreślając powagę oraz znaczenie tradycji chrześcijańskiej. Obrazki mogą zostać zawieszone w dowolnym miejscu w domu, ustawione na komodzie lub w witrynie i codziennie przypominać osobie nimi obdarowanej o jej wierze oraz związku z wyznawaną religią.

Dewocjonalia i pamiątki religijne – na jakie okazje warto je wręczać?

Dewocjonalia z okazji ślubu i świeckich okazji

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Zaproszeni na uroczystość goście zazwyczaj wręczają nowożeńcom różnego rodzaju podarunki, wśród których prym wiodą pieniądze oraz przydatne przedmioty codziennego użytku. Jeśli nowożeńcy są osobami wierzącymi warto podarować im dewocjonalia w postaci efektownych obrazków z podobiznami świętych. Taka religijna pamiątka podkreśli religijny charakter uroczystości oraz będzie pomyślnym życzeniem dobrego początku nowego etapu w życiu pary.

Dewocjonalia to doskonały pomysł na prezent z wielu różnych okazji, w tym także świeckich. Najlepiej sprawdzą się w przypadku osób religijnych, silnie związanych z tradycją chrześcijańską. Dewocjonalia w postaci różańców oraz medalików warto podarować m. in. z okazji urodzin, imienin czy rocznicy ślubu, z kolei święte obrazki wspaniale sprawdzą się jako prezent z okazji zakupu nowego mieszkania.

Hurtownia dewocjonaliów, sklep i internet – gdzie kupować religijne podarunki?

Bardzo szeroki wybór religijnych pamiątek oferuje hurtownia dewocjonaliów, w której zaopatrują się sklepy stacjonarne i internetowe oferujące prezenty o religijnym charakterze. Hurtownia dewocjonaliów jest jednak miejscem, w którym zakupy mogą robić głównie profesjonaliści prowadzący własną działalność gospodarczą. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://giftmania.com.pl/c/2378/dewocjonalia.html.

Osoby prywatne wszystkie oferowane przez hurtownię produkty znajdą natomiast w sklepach stacjonarnych i internetowych z dewocjonaliami. Pamiątki religijne w najbardziej atrakcyjnych cenach znaleźć można online, jeśli natomiast zależy nam na ich osobistym obejrzeniu przed zakupem warto zapoznać się z ofertą sklepów stacjonarnych, które zwykle zlokalizowane są w pobliżu kościołów.