Jak bezpiecznie podróżować w dobie pandemii?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że każdy sektor musiał na nauczyć się z nią żyć i opracować podstawowe zasady, którymi należy się kierować. Podobnie jest z turystyką. Podróżowanie w dobie COVID-19 nabrało całkiem innych wymiarów. Jego podstawą jest eliminacja wszelkich niebezpieczeństw, wynikających z możliwości zarażenia się. Lepiej unikać popularnych miejscówek wakacyjnych na rzecz tych bardziej spokojnych, z dala od skupisk ludzkich. Świetnym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu typu camper i bez konieczności kontaktu z innymi zacumować w bezpiecznej „przystani”. W maksymalnej izolacji podczas podróży sprzyja własna toaleta turystyczna thetford, dzięki której nie ma potrzeby korzystania z publicznych toalet.

Kieruj się rozsądkiem i bezpieczeństwem

W trakcie podróżowania w okresie pandemii ważne jest niezwykle podążanie za własną intuicją. Jeśli zobaczymy, że ktoś nie przestrzega zasad związanych z bezpieczeństwem warto unikać takiej osoby, bądź miejsca, w którym przebywa czy pracuje. Najlepiej wybierać takie miejsca oraz lokale gastronomiczne, w których dba się o komfort i zdrowie klientów. Niezwykle rozważnym działaniem jest unikanie wszelkich skupisk, prawdopodobnie wystąpią one wśród najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc. Najmniej rozsądne jest korzystanie z zatłoczonych przestrzeni, znajdujących się pod dachem. Warto dać wodza swej fantazji i w tym roku wybrać bardzo niestandardowy kierunek wakacyjny, który z pewnością rozwinie jakieś nowe, nieznane dotąd kompetencje. Ważne jest to, by zachowywać bezpieczny dystans w niezależnie jakim miejscu, w którym pojawiają się inne osoby.

Jak bezpiecznie podróżować w dobie pandemii?

Stała kontrola sytuacji epidemicznej

Kluczowe jest to, by przed planowaną podróżą jak i w jej trakcie stale monitorować sytuację epidemiczną w kraju, do którego planujemy podróż. Najlepszym źródłem wiedzy jest rządowa strona dotycząca informacji i zaleceń odnośnie koronawirusa. Podobnie jest z planowanymi punktami, które chcemy odwiedzić. Przed przybyciem należy dokładnie sprawdzić, czy dane atrakcje są dostępne dla turystów oraz czy występują limity miejsc. Najlepiej dokonać wcześniejszej rezerwacji drogą online, dzięki czemu nie będzie trzeba stać w kolejach do kas.

W podróży nie można zapomnieć o oczywistych rzeczach takich jak maseczka i płyn do dezynfekcji. Oczywiście jeśli wyjeżdżamy na kilka dni jedna maseczka nie wystarczy, trzeba zaopatrzyć się w kilka sztuk, tak by móc sobie je zmieniać i na bieżąco prać. Płyn do dezynfekcji trzeba mieć cały czas pod ręką, by co chwilę dokonywać dezynfekcji.

Camper  i toaleta turystyczna thetford – najbezpieczniejszy sposób na wakacyjną podróż

W tym roku najlepszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu będzie camper. Wynika to z tego, że nie służy on tylko do transportowania, ale także jest jednocześnie miejscem do spania, żywienia się i relaksu. Jego posiadanie ogranicza w maksymalny sposób kontakt z innymi ludźmi. Dystans ten jeszcze bardziej wspiera własna toaleta turystyczna thetford, dzięki której eliminujemy konieczność korzystania z publicznych toalet w trakcie podróży. Wystarczy zakupić odpowiedni model i płyn do toalet turystycznych i można wyruszać w drogę!