Wiara w postaci dewocjonaliów

Skąd czerpać wiedzę o wierze?

Wiara w dzisiejszych czasach jest tematem bardzo kontrowersyjnym, który dzieli społeczeństwo i jest tematem wielu dyskusji prowadzonych przez ludzi w każdym wieku. Odpowiedzi na szereg stawianych pytań w tym zakresie poszukuje się obecnie w Internecie, który tak naprawdę posiada w swoich zasobach nieograniczoną ilość zbędnych informacji. Nieporównywalnie lepszą alternatywą dla środków masowego przekazu są książki, które zostają nieco odsuwane w cień przez e-booki. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić książki w fizycznej postaci, szelestu przekręcanych kartek oraz ich zapachu. Wśród wielu gatunków w literaturze szczególne miejsce zajmuje literatura katolicka, której adresatem są nie tylko ludzie w podeszłym wieku, lecz również młodzież i dzieci. Księgarnia katolicka jest miejscem, w którym można zakupić nie tylko książki w postaci biografii świętych, Biblii, czy Pisma Świętego. Księgarnia katolicka jest również stałym punktem, który odwiedzają rodziny dzieci, które mają przystąpić do sakramentów świętych, takich jak chrzest, I Komunia Święta, czy bierzmowanie.

Wiara w postaci dewocjonaliów

Co znajduje się w księgarniach katolickich?

Księgarnia katolicka posiada również asortyment w postaci przeróżnych pamiątek dla osób z każdego pokolenia. Rodzice, którzy pragną wychować swoje dziecko w wierze, mogą zadbać o odpowiednią zachętę do codziennej modlitwy różańcowej w postaci bransoletki. Wykonana z wielokolorowych kamieni, z dwoma dziesiątkami różańca to nie tylko forma ozdoby dla małej damy, ale i znak rozpoznawczy młodego katolika, który od najmłodszych lat czci Maryję w codziennej modlitwie. Księgarnia katolicka może mieć również w swojej ofercie odpowiednik bransoletki z dziesiątkami różańca dla chłopca. Zamiast kamieni w różnych kolorach stosuje się w nich kamienie lawy wulkanicznej lub onyksu w kolorach klasycznej czerni. Dzieci, które umieją już samodzielnie czytać z pewnością ucieszą się z bogato ilustrowanych książeczek, które przybliżą im historie o Bogu, Kościele i chrześcijaństwie. Natomiast dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, nieodzownym elementem w tym ważnym dniu jest krzyż, który zawiesza się na szyi na czas całej uroczystości.

Pozostałe dewocjonalia w księgarniach katolickich

Symbolika chrześcijaństwa to także wizerunki oraz dzieje świętych, którzy są patronami osób o poszczególnych imionach, czy wykonujących konkretny zawód. Dlatego właśnie księgarnia katolicka wychodzi naprzeciw osobom, które chcą zapoznać się z historiami z życia swoich patronów, by móc ich naśladować w swoim życiu. Świadectwa wiary są najbardziej przekonujące dla młodych ludzi, którzy czują się zagubieni we współczesnym świecie i szukają miejsca dla siebie wśród szerzącego się zła i nienawiści. Księgarnia katolicka to idealne miejsce dla zakupu upominku na specjalne okazje dla dziecka, rodzica, cioci, czy babci w postaci obrazków z postaciami Świętej Trójcy, Świętej Rodziny, czy innego Świętego, który dla danej osoby jest szczególnie ważny oraz książek przybliżających do wiary.