Dekorowanie łazienki, czyli jak efektownie ozdobić pokój kąpielowy?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Aby korzystanie z niej było przyjemne, warto poświęcić nieco czasu na jej umiejętne udekorowanie. Właściwie dobrane dodatki dekoracyjne, akcesoria oraz meble pozwolą nadać każdej łazience niepowtarzalnego charakteru zgodnego z naszym gustem i poczuciem estetyki. W jakie dekoracje i ozdobne akcesoria łazienkowe warto zainwestować przy urządzaniu swojej łazienki?

Funkcjonalne i estetyczne dekoracje do łazienki

Łazienka jest miejscem w domu, w którym nie tylko dbamy o higienę osobistą, ale także przechowujemy wiele przedmiotów codziennego użytku. Do tego zadania najczęściej wykorzystywane są meble łazienkowe, które przy okazji nadają pomieszczeniu dodatkowych walorów ozdobnych. Meble powinny być dobrze dopasowane do rozmiarów pomieszczenia oraz armatury łazienkowej tworząc wraz z nią spójną całość. Aktualnie najczęściej sięga się po meble w stonowanej kolorystyce, wśród których prym wiedzie biel, odcienie szarości oraz klasyczna i elegancka czerń. Tak umeblowane pomieszczenie wcale nie musi być jednak nudne, gdyż o jego charakterze w dużej mierze decydują dodatki dekoracyjne.

W każdej łazience powinny znaleźć się takie dodatki, jak m. in. ręczniki, dywanik łazienkowy oraz akcesoria (kubek, dozownik na mydło i mydelniczka) do ustawienia w pobliżu umywalki. Wszystkie te dodatki powinny być dopasowane do stylu oraz wystroju całego pomieszczenia oraz dobrze współgrać z kolorystyką mebli i armatury. Dekoracje można wybierać na zasadzie podobieństwa zestawiając ze sobą zbliżone kolory lub kontrastu decydując się na połączenie różnych, często przeciwstawnych barw. Pozwoli to uzyskać estetyczny i nowoczesny wygląd pomieszczenia oraz podkreślić jego w pełni indywidualny charakter.

Dekorowanie łazienki, czyli jak efektownie ozdobić pokój kąpielowy?

Regał łazienkowy jako praktyczna i efektowna dekoracja każdej łazienki

W każdej łazience powinien znaleźć się regał łazienkowy, w którym będzie można ukryć ręczniki, akcesoria łazienkowe, kosmetyki oraz drobny sprzęt. Regał łazienkowy może być zamknięty lub otwarty. Ta druga opcja świetnie sprawdzi się do przechowywania ręczników oraz ustawienia dodatków dekoracyjnych. Na poszczególnych półkach można umieścić kolorowe świece, sztuczne lub żywe roślinki oraz inne ozdobne dodatki, które chcemy mieć w zasięgu wzroku w naszej łazience. Jeśli zależy nam na zachowaniu nowoczesnego stylu całego pomieszczenia, warto postawić na dekoracje i akcesoria łazienkowe w takiej samej lub zbliżonej kolorystyce.

Nowoczesny i funkcjonalny regał łazienkowy to element wyposażenia i dekoracji łazienki, który świetnie sprawdzi się szczególnie w niewielkich łazienkach o dość ograniczonej wolnej przestrzeni. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zakup wąskiego i wysokiego mebla w postaci tzw. słupka, który będzie mógł zostać ustawiony bezpośrednio na podłodze lub zawieszony wyżej na ścianie. To drugie rozwiązanie świetnie sprawdzi się także w przypadku osób, które chcą mieć wolną podłogę w łazience, co znacząco ułatwia zachowanie czystości oraz higieny w pomieszczeniu.