Jakie aplikacje do nauki angielskiego warto pobrać?

W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie pobiera na swój telefon aplikacje wspomagające naukę języków obcych. Językiem, który szczególnie warto znać jest bez wątpienia angielski. Jakie zatem aplikacje do nauki angielskiego warto zainstalować na swoim smartfonie? Oto kilka propozycji.

Duolingo – aplikacja dla początkujących

Aplikacja duolingo okaże się bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z angielskim. Dzięki niej nauczymy się języka w sposób szybki, zabawny i darmowy.

HelloTalk Learn Languages.

Poprzez tą aplikacje mamy możliwość nawiązania kontaktu z osobą, która biegle posługuje się językiem angielskim. Jest to niezwykle skuteczna metoda na naukę komunikacji. Aplikacja dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Jej dużą zaletą oprócz nauki zasad gramatycznych i językowych jest także możliwość poznania kultury danego kraju oraz interesujących osób.

Aplikacja „Angielski – ucz się języka”

To rozwiązanie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Dzięki niej w intersujący sposób będziemy w stanie przyswoić leksykę. Co ważne można korzystać z niej także w trybie offline. Aplikacja ta jest darmowa.

Jakie aplikacje do nauki angielskiego warto pobrać?

Super Memo

To nowoczesna metoda nauki angielskiego za pomocą, której możemy korzystać z kursów podzielonych na bloki tematyczne. Nauka z wykorzystaniem tej aplikacji jest niezwykle skuteczna dzięki specjalnej metodzie zapamiętywania, którą opracowali twórcy Super Memo.

Aplikacja bussu

To aplikacja, która pozwala nam na naukę angielskiego w tak zwanym duchu społecznościowym. Korzystając z niej mamy możliwość wykonywania zadań pisemnych, które są następnie sprawdzane przez rodzimych użytkowników języka angielskiego.

English Grammer – Learn & Quiz

To rozwiązanie dla osób, które szukają aplikacji do nauki już na nieco wyższym poziomie. To bardzo dobry sposób na naukę czasów, gramatyki i mowy na poziomie zaawansowanym lub średniozaawansowanym.

Learn English Podcasts

To sposób na naukę poprzez słuchowisko. Dzięki tej aplikacji możemy słuchać rozmów dotyczących wielu różnych tematów prowadzonych przez Anglików. Po zakończeniu rozmowy przechodzimy pewnego rodzaju test, który określa, w jakim stopniu zrozumieliśmy sens rozmowy.