Czy wynajem samochodu na minuty naprawdę się opłaca?

Car sharing jest bardzo popularny w Europie Zachodniej. Jest to ciekawa forma wynajmu samochodu na minuty. Taka usługa staje się powoli popularna również w naszym kraju.

Czy wynajem samochodu na minuty naprawdę się opłaca?

Na czym polega usługa car sharing?

Z tej usługi możemy skorzystać już w największych miastach w Polsce, np. Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie. Cała idea jest bardzo prosta. Operator udostępnia klientom specjalnie oznakowane samochody. Są zaparkowane w konkretnych bazach lub rozmaitych częściach miasta. Samochód możemy spokojnie zarezerwować przez Internet lub aplikację i odebrać.

Koszt usługi jest uzależniony od dwóch podstawowych czynników: czasu wynajmu i pokonanego dystansu. Nie musimy już sami płacić za paliwo. Jest to jeden z obowiązków operatora usługi. Musimy dodatkowo zapłacić za postój. Jednak dotyczy tylko tych osób, które zaparkują samochód, a później do niego wrócą.

Komu spodoba się taka usługa?

Usługa car sharing skierowana jest przede wszystkim do osób, które niezwykle rzadko jeżdżą samochodem, za to często korzystają z taksówek lub Ubera. Mieszkają w dużym mieście i nie mają auta, ponieważ nie chcą ponosić kosztów za jego utrzymanie. Jednak czasami potrzebują komfortowego środka transportu.

Opłaty w Traficar

System Traficar jest niezwykle prosty i przejrzysty. Klienci płacą jedynie za czas i pokonane kilometry. Natomiast opłaty za parking i paliwo są już wliczone w cenę usługi. Ceny kształtują się następująco:

  • 80 groszy za każdy rozpoczęty kilometr jazdy,
  • 50 groszy za minutę jazdy samochodem oferowanym przez Traficar,
  • 10 groszy za minutę postoju, gdy zamierzamy jeszcze wrócić do auta.

Korzystając z Traficar, szybko i wygodnie dotrzemy w dowolne miejsce. Na stronie internetowej pośrednika możemy zobaczyć proponowane trasy.

Jak zarejestrować się w Traficar?

Rejestracja jest łatwa i zajmie nam tylko kilka minut. Musimy zarejestrować się na stronie internetowej lub pobrać aplikację. Możemy ją ściągnąć zarówno na Androida, jak i na iOS. Przed rejestracją przygotujmy prawo jazdy i kartę płatniczą. W trakcie rejestracji musimy zrobić przelew weryfikacyjny.

Aby zarejestrować konkretny samochód, włączamy aplikację na telefonie, a następnie przechodzimy do widoku mapy. Warto włączyć w telefonie usługę geolokalizacji. Wtedy mapa zostanie odpowiednio przybliżona, aby pokazać najbliższą okolicę. Teraz sprawdźmy, gdzie znajduje się najbliższy samochód oznaczony sygnetem T. Kliknijmy sygnet, a wtedy wyświetli się nam konkretna lokalizacja auta, stan paliwa i opcja rezerwacji. I to już wszystko, samochód na nas czeka. Jeśli nie chcemy korzystać z aplikacji, możesz zarezerwować samochód na stronie internetowej Traficar.

Czy wynajem samochodu na minuty naprawdę się opłaca?

Jak zakończyć wynajem i odstawić auto?

Miejsce, w którym możemy spokojnie zostawić auto, jest dokładnie zaznaczone na stronie internetowej i aplikacji. Możemy zaparkować auto w bezpłatnej strefie lub płatnym parkingu, z wyjątkiem miejsc dla samochodów uprzywilejowanych, wydzielonych uchwałą władz miasta i tych, w których możemy parkować tylko w konkretnych godzinach. Nie wolno nam parkować na prywatnym, podziemnym, płatnym lub darmowym parkingu należącym do urzędu, osoby prywatnej, firmy albo sklepu. Musimy zostawić auto w bezpiecznym miejscu, zgodnie z przepisami. Pamiętajmy, że samochód musi się znaleźć w zasięgu GPS i sieci komórkowej.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem: Traficar.pl.