Dlaczego warto się szkolić?

Wiele osób niechętnie podchodzi do tematyki szkoleń, twierdząc, iż Internet jest źródłem wielu bezpłatnych materiałów, za pomocą których mogą pozyskać dodatkową wiedzę. Warto pamiętać, że tak jak i wiedza dostępna w sieci, tak i szkolenia są o różnym pozimie zaawansowania. Najlepiej wybierać te prowadzone przez znane i zaufane osoby z danej dziedziny, w której chcemy rozwinąć swe umiejętności. Jakie korzyści płyną z uczestnictwa w szkoleniach?

Szkolenie to nie tylko teoretyczna wiedza

Ogromną wartością szkoleń jest to, że nie tylko zapewniają dostęp do wiedzy i podręczników, ale w głównej mierze zapewniają kontakt ze specjalistą, która w danym obszarze jest niezwykle obeznana. To nie forum internetowe, gdzie po zadaniu pytania nie mamy pewności czy otrzymamy odpowiedź. Po drugie, nie wiemy jaką wiedzę i doświadczenie prezentuje potencjalna osoba, jej udzielająca. Warto korzystać ze sprawdzonych źródeł wiedzy, a ekspert prowadzący szkolenie z pewnością nim jest.

Dlaczego warto się szkolić?

Szansa na spotkanie wartościowych ludzi

Szkolenia są idealnym sposobem na nawiązanie nowych znajomości. Wynika to z tego, że kursy są najczęściej organizowane w kameralnych grupach, w których łatwo wymieniać doświadczenia z własnej branży. Nic tak nie uczy jak doświadczenia innych ludzi, pracujących w tej samej dziedzinie, dzięki temu można się uczyć na przykładach innych, nie popełniając takiego samego błędu. Takie szkolenia są doskonałą okazję na nawiązanie współpracy z innymi partnerami czy kontrahentami, a nawet szansą na pozyskiwanie nowych klientów.

Okazja do własnego rozwoju

Udział w szkoleniu uczy planowania i zarządzania własnego czasu, często wymaga to pogodzenia obowiązków zawodowych i prywatnych. Wpływa to na wzrost samo zdyscyplinowania i własnej odpowiedzialności.  

Do pozostałych korzyści zalicza się kwestie zawodowe. To okazja do zdobycia lepszych kompetencji, pozyskania nowych umiejętności, większa perspektywa na rynku pracy oraz otwartość do podejmowania nowych wyzwań zawodowych i osobistych.