Gdańsk Dzieciom - zaproszenie na imprezę

Sobota będzie okazją do tego, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka, trudno więc nie liczyć tak na wydarzenia i atrakcje kierowane do dzieci, jak i na te, które będą w stanie ucieszyć całe rodziny. Spotkanie zacznie się w związku z tym już o jedenastej na dziedzińcu Urzędu Miejskiego w Gdańsku, wtedy bowiem zainaugurowany zostanie Festyn Rodzinny i Dzień Otwarty Urzędu.

Zabawa potrwa do samego wieczora, gdy na Targu Węglowym odbędzie się koncert z udziałem tak uznanych gwiazd jak Blue Cafe, Enej, Kasia Popowska, Ewelina Lisowska oraz Feel. Festyn rodzinny trwać będzie od godziny dziesiątej aż do piętnastej. Nikomu nie powinno się przy tym nudzić, przygotowaliśmy bowiem ponad pięćdziesiąt atrakcji stworzonych z myślą o wszystkich jego uczestnikach. Scena pojawi się na parkingu urzędu i to właśnie ona stanie się areną pokazów tanecznych oraz występów zawodników klubów sportowych.

Młodzi widzowie będą też mogli przekonać się, co potrafią psy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, wszyscy zaś dowiedzą się czegoś na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie także strażaków, którzy będą opowiadać nie tylko o swojej pracy, ale i zagrożeniach, które całkiem nieświadomie możemy na siebie ściągnąć. Także na dziedzińcu urzędu będzie się wiele działo. Staną tam zabytkowe autobusy, wozy strażackie, śmieciarki, dmuchane zjeżdżalnie, karuzele mini plac zabaw oraz stoiska, na których reprezentowane będą miejskie instytucje. Nie zabraknie też gier i animacji oraz warsztatów, między innymi kulinarnych, ogrodniczych i ceramicznych. Można też będzie spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej.

 Gdańsk Dzieciom - zaproszenie na imprezę 

Dzień obchodów nie został zresztą wybrany przypadkowo, w tym samym czasie odbędzie się bowiem również uroczyste otwarcie Centrum Laserowego znajdującego się w Szpitalu Copernicus. Osoby zainteresowane jego możliwościami będą je mogły zwiedzić. Sam festyn organizowany jest zresztą przez Urząd Miejski w Gdańsku właśnie we współpracy ze Szpitalem Copernicus. Sobota będzie także dniem otwartym urzędu, a specjalną atrakcją będzie wtedy możliwość zajrzenia do gabinetu Prezydenta Miasta Gdańska po to, aby zobaczyć, gdzie codziennie pracuje. Chętni będą też mogli zasiąść za jego biurkiem i przez moment poczuć się jak włodarz miasta. Nie zabraknie też członków grupy rekonstrukcyjnej, którzy specjalnie przeobrażą się dla nas w urzędników z osiemnastego wieku.

Także jednostki miejskie zaangażowały się w przygotowanie specjalnych stanowisk. Będzie można więc wyrobić Kartę Mieszkańca odebrać specjalną Gdańską Kartę Życia, a także poznać zasady zdrowego odżywiania i dowiedzieć się, jak prawidłowo segregować odpady. Promowana będzie też aktywność fizyczna wśród najmłodszych, a wszyscy goście zapoznają się z najbardziej atrakcyjnymi projektami Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia. Będzie mieli też okazję wspólnie się bawić i zdobywać nagrody. Wiele osób już teraz oczekuje też zakończenia tego pełnego atrakcji dnia, będzie nim bowiem koncert, jaki wieczorem odbędzie się na Targu Węglowym.

W trakcie koncertu będzie można wysłuchać hitów takich wykonawców i zespołów, jak Enej, Piersi, Blue Cafe, Ewelina Lisowska, Feel, My3 oraz Kasia Popowska. Impreza będzie prowadzona przez Krzysztofa Ibisza, Agnieszkę Hyży i Paulinę Sylut, a sam koncert zostanie zaprezentowany także na antenie Telewizji Polsat. Obchody Dnia Dziecka będą więc miały szansę na długo zapaść wszystkim w pamięć i to bez względu na to, ile lat będą mieli ich uczestnicy. Dzieckiem jest przecież też niemal każdy dorosły.