Jak zrobić wianek ze sztucznych kwiatów?

Wianek z kwiatów to piękna dekoracja, którą można wykorzystać zarówno w różnych okolicznościach do ozdobienia głowy, jak i w innych miejscach aranżacji przestrzeni - na przykład na drzwiach czy oknach. Wianki kwiatowe wykonuje się różnymi metodami. Szydełkowe wianki wykonane są z szydełkowanych kwiatów, które ułożone są wokół podstawy, tworząc pierścień. Inną popularną metodą wykonywania wieńców z kwiatów jest użycie drutu jako głównego materiału, który można pokryć przędzą lub nitką. Zastosowana metoda zależy od tego, jak delikatny i gruby ma być wianek oraz jak ma wyglądać po zakończeniu. W tym artykule dowiesz się jak zrobić wianek ze sztucznych kwiatów.

Dlaczego sztuczne kwiaty?

Sztuczne kwiaty nie są tak delikatne, ale są za to dużo trwalsze. Do dekoracji najlepiej używać mniejszych, ponieważ będą wyglądać najbardziej realistycznie. Także świetnie prezentują się jaśniejsze kolory. Opaska na głowę może służyć jako podstawa do wiązania elementów dekoracyjnych - bardzo łatwo je przymocować w różnych ustawieniach.

Jak zrobić wianek ze sztucznych kwiatów?

Przybory potrzebne do zrobienia wianka

Pierwszym krokiem do stworzenia prawdziwego arcydzieła jest wybór odpowiedniego kształtu. Wianek ze sztucznych kwiatów nie musi być sztywnym kołem, który z każdej strony zachwyca niezwykłym wykonaniem. Jeśli zechcesz, za pomocą sztucznych kwiatów może stworzyć kwiatowe serce, kwadrat, gwiazdę czy nawet figurę przestrzenną. Wzory te można znaleźć wszędzie i można je kupić w postaci gotowych gąbek. Sztuczne kwiaty można łatwo włożyć do tych gąbek, aby stworzyć piękne dekoracje. Do zrobienia wianka będziesz potrzebowała sztucznych kwiatów, drucika, nożyczek, sznurka, kleju na gorąco oraz dowolnych ciekawych elementów dekoracyjnych. Możesz zaszaleć i ponieść się swojej wyobraźni dodając motylki lub kokardki.

Przebieg wykonania prostego wianka

Na samym początku musisz ukształtować drucik w dowolną figurę. Wzdłuż drucika zacznij oplatać kwiaty, tak aby były spójne i elastyczne. Używając kleju możesz na stałe połączyć niektóre elementy. Następnie odetnij niepotrzebne elementy i dodaj ciekawe elementy dekoracji, które dodadzą magii i sprawią, że wianek będzie unikatowy i wyjątkowy.