Najlepsza aplikacja smogowa – który program wybrać, aby lepiej chronić się przed smogiem?

Aplikacje mobilne mogą dostarczyć nam nie tylko rozrywki, ale także pomóc lepiej chronić się przed zanieczyszczonym powietrzem. Do ostrzegania przed złą jakością powietrza służą specjalne aplikacje smogowe. Dzięki nim w prosty sposób możemy sprawdzić bieżącą jakość powietrza w naszej lokalizacji i w ten sposób lepiej zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich. Jaką aplikację mobilną do ochrony przez smogiem wybrać?

Jak działają aplikacje smogowe?

Aplikacje smogowe to specjalnie zaprojektowane programy, które możemy zainstalować na dowolnym urządzeniu mobilnym. Ze względu na wygodę i funkcjonalność większość użytkowników korzysta z nich jednak na smartfonach. Telefon mamy bowiem zawsze przy sobie, co pozwala na stałe monitorowanie jakości powietrza oraz odbieranie powiadomień informujących nas o jego pogorszeniu się.

Aplikacja smogowa łączy się z najbliższym naszej aktualnej lokalizacji czujnikiem jakości powietrza i odbiera przetworzone przez niego dane pomiarowe. Oprócz samego stężenia pyłów, za jej pomocą odczytamy także aktualną temperaturę i wilgotność powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne. Aplikacja poinformuje nas także, czy dany dzień jest odpowiedni do dłuższego przebywania na podwórku oraz czy możemy bezpiecznie wyjść pobiegać lub uprawiać inne formy aktywności fizycznej na zewnątrz pomieszczeń. 

Najlepsza aplikacja smogowa – który program wybrać, aby lepiej chronić się przed smogiem?

Aplikacja smogowa Airly – Twój sprzymierzeniec w walce ze smogiem

Osoby, które pragną lepiej zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie powinny zwrócić uwagę na aplikację smogową Airly. Została ona zaprojektowana na dwa najpopularniejsze mobilne systemy operacyjne – Android i iOS, dzięki czemu może zostać zainstalowana na każdym smartfonie dostępnym na rynku. Z jej funkcjonalności możemy także skorzystać z poziomu tabletu. Aktualne dane pomiarowe dla całej Polski dostępne są również na stronie internetowej operatora.

Aplikacja smogowa Airly dzięki współpracy z rozmieszczonymi w całej Polsce czujnikami zanieczyszczenia powietrza dostarcza najbardziej aktualnych danych pomiarowych. Są one wyświetlane na urządzeniu użytkownika w czasie rzeczywistym, co pozwala na lepsze zapobieganie negatywnym skutkom smogu. Jeden rzut oka na czytelny panel pozwala ocenić, czy danego dnia w naszej miejscowości panują warunki sprzyjające dłuższemu pobytowi na podwórku, czy też dla własnego dobra należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz pomieszczeń.

Alerty informujące o zmianie jakości powietrza do wybranej lokalizacji

Zaletą aplikacji jest także powiadamianie użytkownika o wzroście poziomu zanieczyszczenia powietrza. Aplikacja wysyła bowiem na nasze urządzenie specjalne alerty, które informują o zmianie warunków w naszej okolicy oraz umożliwiają szybką reakcję na pogarszającą się jakość powietrza.

Sama obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna – po jej instalacji nie musimy już właściwie nic robić, gdyż program sam dostosowuje się do naszej lokalizacji dostarczając wszystkich dostępnych danych pomiarowych dla miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Aplikacja Airly doskonale nadaje się więc do użytkowania zarówno dla osób, które stale przebywają w jednym miejscu, jak i ludzi, którzy często podróżują i odwiedzają różne miejsca na mapie Polski.

Partnerem artykułu jest Airly - więcej informacji o aplikacji znajdziesz na Airly.eu.