Nauka języków obcych ma sens!

W dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się co najmniej jednym językiem obcym to w wielu przypadkach niemal konieczność. Znajomość najpopularniejszych języków, takich jak angielski czy niemiecki, jest w wielu zawodach wręcz obowiązkowe. W czasach globalizacji zwyczajnie nie wypada ujawniać braków komunikacyjnych zarówno w kraju, jak i za granicą, dlatego zdecydowanie warto przyswoić nowy język oprócz ojczystego.

Nieoczywiste zalety

Głównym powodem, dla którego ktoś decyduje się na rozpoczęcie nauki języka obcego, jest chęć posługiwania się nim w stopniu zaawansowanym. Z pewnością sporo radości sprawi fakt, że bariery komunikacyjne topnieją, a człowiek nabywa nowych możliwości. Nauka języka angielskiego ma też sporo zalet, które na pierwszy rzut oka nie są takie oczywiste.

Fitness dla mózgu

Regularna nauka języka obcego stymuluje połączenia nerwowe i pobudza do pracy, odbudowując je. Mózg jest organem, który jak każdy inny, potrzebuje dziennego treningu. W tym wypadku nie chodzi tu o trening siłowy, a wysiłek intelektualny, który korzystnie wpływa na pracę tego organu.

Zatem, aby usprawnić intelekt, warto stosować bodźce w postaci przyswajania słówek w języku obcym. To znakomity trening dla szarych komórek. Udowodniono naukowo, że codzienna dawka nowej wiedzy bardzo usprawnia pamięć krótko- i długotrwałą. Dzięki temu osoba ucząca się języka już po miesiącu zauważy, że nauka idzie coraz sprawniej. To właśnie zasługa regularnej pracy umysłowej.

Lepsza koncentracja

Nauka języka obcego w codziennym trybie będzie skutkować umiejętnością dłuższego skupienia się na wykonywaniu danej czynności. Oznacza to, że im dłużej uczeń jest w stanie wytrwać w skupieniu, tym trudniej go rozproszyć. Nie sposób nie dodać, że opanowana umiejętność ma szerokie zastosowanie nie tylko podczas nauki języka obcego, ale także w codziennym życiu.

Nauka języków obcych ma sens!

Pewność siebie

Badania podjęte przez naukowców na Uniwersytecie w Chicago wykazały, że osoba posługująca się więcej niż jednym językiem potrafi podejmować bardziej racjonalne decyzje. Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem zwiększa pewność siebie, co przekłada się na zdecydowany tok rozumowania.

Do nauki czas start

Jak zatem wybrać miejsce, w którym szybko i z łatwością można nabyć nowe umiejętności językowe? Samodzielna praca w domu nie zawsze jest efektywna, ponieważ łatwiej się zniechęcić przy napotykanych na drodze trudnościach. Większość osób bardzo ceni sobie kursy w szkołach językowych, gdzie zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, a nad poprawnością językową czuwają doświadczeni lektorzy. Dzięki kameralnej atmosferze, o wiele łatwiej przyswoić język angielski, pełen gramatycznych konstrukcji czy zawiłych zwrotów.

Doskonałą zabawę i przystępne metody nauki oferuje szkoła języków obcych Mr Brown w Krakowie. Solidnie wypracowane metody komunikacyjne, a także ciekawe ćwiczenia z udziałem nowoczesnych multimediów sprawiają, że język angielski w Przegorzałach to wyjątkowa forma przyswojenia języka obcego dla osób w każdym wieku.

Artykuł przygotowany przy współpracy z szkołą języków obcych Mr Brown - angielski przegorzały.