Dlaczego warto wybrać fotoobraz na prezent?

Dom bez jakichkolwiek dekoracji wygląda obco i mało oryginalnie. Nawet w minimalistycznych i industrialnych wnętrzach, warto wybrać jakiś element dekoracyjny. Oczywiście powinien być idealnie dobrany do charakteru danego pomieszczenia. Ostatnio dużą popularnością cieszą się fotoobrazy. Przepięknie pasuje do każdego wnętrza. Stwarza również praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji.

Wystarczy, że wybierzemy swoje ulubione zdjęcie i stanie się wkrótce wyjątkową pamiątką. Przywoła cudowne wspomnienia. Jednocześnie nada wnętrzu oryginalny klimat. Fotoobraz możemy podarować dziadkom, rodzicom, przyjaciółce lub drugiej połówce. Możesz go wręczyć na urodziny, imieniny, rocznicę, a nawet bez okazji. Fotoobraz jest drukowany na najwyższej jakości podkładzie. Wyróżnia się niezwykłą precyzją.

 Dlaczego warto wybrać fotoobraz na prezent?

Atrakcyjna cena

Fotoobrazy mają wiele zalet. Dlatego idealnie sprawdzą się jako oryginalny prezent ze zdjęciami. Na pewno są tańsze od tych malowanych przez artystów. Dlatego, nawet jeśli masz ograniczony budżet, możesz je podarować ukochanej osobie. Z pewnością też potrafią przyciągnąć uwagę. Cena fotoobrazu uzależniona jest od wymiarów i typu wybranego podkładu. Bawełniany podkład jest droższy niż poliestrowy. Jednak dalej płacimy za niego mniej niż za malowane dzieło.

Krótki czas realizacji

Bardzo ważną zaletą jest krótki czas realizacji. Zwykle zamówienie jest realizowane i wysyłane w ciągu kilku dni. Z pewnością spodoba się osobie obdarowanej. Efekt jest spektakularny, a jednocześnie fotoobraz nie zrujnuje naszego budżetu.

Mnóstwo motywów

Wielką zaletą fotoobrazów jest mnogość motywów. Możemy śmiało wybierać spośród gotowych motywów lub przesłać własne zdjęcie. Dlatego mają zarówno walory estetyczne, jak i wartość sentymentalną. Zwróćmy jedynie uwagę na rozdzielczość zdjęcia. W ten sposób piksele nie będą widoczne. Mogłyby bowiem zepsuć ostateczny efekt. Dlatego wybierzmy profesjonalną firmę, która udzieli nam wszystkich potrzebnych rad.

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego rozmiaru, zwróćmy uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim na jakość zdjęcia, miejsce, w którym chcemy go zawiesić i przeznaczenie. Możemy wybrać czarno-białe lub kolorowe zdjęcie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które zdjęcie wybrać. Warto uwzględnić aranżację wnętrza, koncepcję i konkretne zdjęcie.

Szerokie zastosowanie

Fotoobrazy sprawdzą się doskonale zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w biurze. Należy tylko wybrać odpowiedni motyw. Zdjęcia jedzenia idealnie sprawdzą się w kuchni. Obrazy miast i pejzaże doskonale udekorują salon. Z kolei obrazy fryzur pasują do zakładu fryzjerskiego. Do minimalistycznego wnętrza lepiej wybrać subtelne grafiki. W pokoju dziecięcym możemy zawiesić obraz z postacią z bajek lub kreskówki. Możemy też zawiesić zbliżone tematycznie obrazy w formie tryptyku.

 Dlaczego warto wybrać fotoobraz na prezent?

Łatwa pielęgnacja

Zwróćmy uwagę na to, aby obraz był wykonany z najwyższej jakości materiałów. Wtedy kolory nie będą blaknąć. Nie powstaną też przebarwienia i plamy, np. pod wpływem słońca. Pamiętajmy tylko o tym, by co jakiś czas przetrzeć go z kurzu miękką i suchą ścierką.