Jakie dekoracje do mieszkania?

Mieszkanie bez dekoracji pozbawione jest jakiegokolwiek wyrazu, charakteru oraz smaku. Dzięki dekoracjom można wyjść poza sztywne ramy i sprawić, by dotąd nieciekawe mieszkanie zupełnie zmieniło swój design. Wybierając odpowiednie dekoracje musimy pamiętać o zastałej aranżacji, tak by wszystko do siebie pasowało ze stylem wnętrza, kolorami oraz własnymi preferencjami.

Cel dekoracji

Dekoracje są wykorzystywane po to, by podkreślić styl wnętrza oraz swoje własne upodobania. Często ciekawe pomysły i zaskakujące zestawienia są strzałem w dziesiątkę, a czasem zupełnie odwrotnie. Nie ma stałej zasady związanej z dekoracjami. Trzeba na pewno to robić z wyczuciem i pewnym zamysłem. Warto poszukać inspiracji w sieci, gazetach wnętrzarskich, bądź innych estetycznych i wyjątkowych miejscach. Warto wybierając dekoracje pomyśleć nie tylko o ich walorach estetycznych, ale i także o ich przydatności. Przepych nie jest dobry w połączeniu z dekoracjami, należy dobierać je ze zdrowym rozsądkiem. Przykładem najczęściej spotykanych dekoracji są obrazy, fotografie, figurki, ozdobne naczynia czy zegar.

Jakie dekoracje do mieszkania?

DIY czyli dekoracje za niewielkie pieniądze

Zwykle myśląc o dekoracjach od razu przychodzi na myśl to, że wiązać się będą one z wysokimi kosztami. Warto wybrać opcję zrobienia coś samemu, która pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Taka decyzja wymaga poświęcenia trochę własnego czasu i kreatywności. Czasem wystarczy samemu namalować obraz, aniżeli wydawać setki tysięcy złotych na jakieś dzieło sztuki. Przykładami dekoracjami, które możemy wykonać samodzielnie są bukiet z gałązek, dekoracja ścienna z papieru, oklejenie pudełek po butach, dekoracyjna girlanda z papieru lub z bibuły, kreatywny moodboard czyli tablica inspiracji, świeczniki albo pojemniki ze słoików, zastosowanie lampek choinkowych, zmiana koloru czy też oklejenie pojemników po artykułach spożywczych, zawieszenie roślin w doniczkach na sznurku. Świetnym pomysłem jest także wykorzystanie washi tape, która diametralnie odmieni drzwi czy ścianę.