Historia marki Kahles

Kahles jest producentem świetnej jakości urządzeń optycznych, który wyróżnia się 120-letnim doświadczeniem w kreowaniu i produkowaniu lunet celowniczych, popularnych na rynku myśliwskim. To jeden z najstarszych producentów takich akcesoriów łowieckich jak lunety kahles. Firma cieszy się ogromnie dużym stażem, która istnieje, by wspierać myśliwych i strzelców sportowych w coraz to nowszych rozwiązaniach, które wpływają na poprawę ich indywidualnych osiągnięć.

Jak powstała firma? – historia pojawienia się lunety kahles

Wszystko rozpoczęło się w 1823 roku kiedy to Simon Ploessl zainaugurował powstanie manufaktury optycznej. Kolejno pod koniec XIX wieku została ona przekazana pod władze Karla Kahlesa. W wyniku śmierci właściciela firma trafiła pod skrzydła Ernsta i Karla Kahlesa Juniora. To im zawdzięcza się innowacyjne rozwiązania i poszerzenie zakresu produkcyjnego. Pierwsze lunety kahles pojawiły się w 1926 roku. Posiadały one szerokie pole widzenia. Po wojnie przedsiębiorstwo zostało postawione na nogi dzięki Frederickowi Kahlesowi. W latach 60. pojawiły się w sprzedaży lunety wodoszczelne, w których zostały wykorzystane specjalistyczne pierścienie. To okres kiedy swoje odrodzenie otrzymały lunety modelu HELIA i pojawiły się HELIA SUPER. W latach 70. w produkcji zostało po raz pierwszy wykorzystane szkło powietrzne. Do dziś lunety tego typu stanowią niezawodną widoczność nawet w bardzo trudnych warunkach. Końcówka XX wieku przyniosła nową serię lunet HELIA COMPACT oraz nową linię lornetek KAHLES.

Na początku XXI wieku na rynku pojawiła się unowocześniona luneta serii CSX, posiadająca cyfrowy system podświetlenia i niezwykle lekką i trwałą konstrukcję i nowa linia lunet myśliwskich CS z funkcją multizerOTM oraz lunety kahles z linii CT.

Historia marki Kahles

Firma KAHLES gwarancją najlepszej jakości

Przedsiębiorstwo to stawiane jest za wzór w porównaniu do innych producentów, zajmujących się produkcją podobnych artykułów łowieckich. To oni zwykle wyznaczają trendy i nowoczesne rozwiązania w tym zakresie. Siedziba firmy mieści się w Wiedniu, w której pracują najlepsi specjaliści z tej branży. Mowa tu o profesjonalistach takich jak inżynierowie, projektanci, wyspecjalizowani mechanicy, specjaliści od wytwarzania narzędzi, optyków oraz specjalistów od powłok i wielu innych. Marka Kahles rozwija się dzięki ciągłym szkoleniom i sesjom doszkalającym. Najwyższy poziom jakości pojawiających się produktów jest wynikiem rygorystycznych przepisów jakościowych.

Stałość swą i prestiż zawdzięcza również temu, że funkcjonują niezmiennie w tym samym miejscu od końca XIX wieku. Ten, kto zakupi choć raz model tej firmy już na zawsze wraca po kolejne artykuły, będąc jej do końca wiernym klientem.

Czym charakteryzują się produkty KAHLES?

Wszystkie produkty marki posiadają takie główne cechy jak funkcjonalność, niezawodność, prostota obsługi praz estetyczność. Każdy ich przedmiot jest doskonałym akcesorium przydatnym w trakcie polowań. Dzięki nim, strzelcy sportowi mają szansę zdobyć najlepszą wydajność oraz zwiększyć personalne limity.