Które aplikacje służą do rozpoznawania muzyki?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się aplikacje, dzięki którym możliwe jest rozpoznawanie muzyki. Wystarczy tylko chwila, by poszukiwany przez nas utwór został przyporządkowany do określonego tytułu. Aplikacje te coraz częściej umożliwiają również wyświetlanie tekstów piosenek, tych, których aktualnie słuchamy. Ponadto udostępniane są wszelkie informacje związane z danym numerem, ich wykonawcą oraz albumem, w których dany utwór został wydany. Wyszukane przez nas pozycje można zamieścić w listach do odtwarzania muzyki. Które zatem aplikacje służą do tego typu aktywności?

Rozpoznawanie muzyki z Shazam

Najczęściej na rynku rozpoznawanie muzyki wiąże się z Shazam. To aplikacja, która nie tylko rozpoznaje utwory i udziela informacji na ich temat, ale także wzbogacona jest o szereg innych funkcji. Dzięki niej możliwe jest odkrywanie muzyki, korzystanie z list przebojów oraz tworzenie indywidualnych list utworów. Interesującą opcją Shazam jest funkcja rozpoznawania wizualnego, która polega na tym, że wystarczy zeskanować plakat, gazetę czy książkę, posiadającą logo aplikacji i można uzyskać wiedzę na temat poszukiwanej przez nas muzyki. Dopasowaną funkcją do dzisiejszej rzeczywistości jest połączenie aplikacji z mediami społecznościowymi, co pozwala na dzielenie się wyszukaną muzyką za ich pośrednictwem. Shazam można łączyć również ze Spotify. Aplikacja dostępna jest zarówno dla urządzeń opartych o iOS oraz Android.

Które aplikacje służą do rozpoznawania muzyki?

Sound Hound kolejna aplikacja dostępna na iOS i Android

Świetną aplikacją do rozpoznawania muzyki jest także Sound Hound. Tak samo jak Shazam wyszukuje pożądane utwory muzyczne i udziela wiadomości z nimi związanych oraz o ich autorach. Dostępna jest tutaj również opcja przeglądania tekstu piosenki w momencie jej odtwarzania. To, co niewątpliwie wyróżnia tę aplikację to rozpoznawanie utworów poprzez własny śpiew czy nucenie melodii. To doskonałe rozwiązanie na sytuację, w której jakaś piosenka chodzi nam po głowie, wystarczy ją zanucić, a program wyszuka ją za nas.

Musixmatch

Kolejną aplikacją do rozpoznawania utworów, dzielenia się z nimi w social mediach, kreowania indywidualnych list oraz innych funkcji jest Musixmatch. Tak jak Shazam można ją połączyć ze słynnym serwisem Spotify. Aplikacja ta wyróżnia się możliwością tłumaczenia tekstu piosenki aktualnie słuchanej, co pozwala pełnić podwójną rolę, nie tylko rozpoznawania muzyki, ale także uczenia języków obcych w przystępny i ciekawy sposób. Można ją instalować zarówno w systemie iOS, jak i Android.

Inne aplikacje do rozpoznawania utworów

W sieci oprócz wyżej omówionych aplikacji występują inne, także służące do rozpoznawania muzyki. Mowa tutaj między innymi o MusicID. To jedna z prostszych aplikacji do rozpoznawania piosenek, która nie posiada dodatkowych funkcji. Jest prosta i przejrzysta w obsłudze, co znacznie zwiększa jej rangę wśród innych aplikacji tego typu. Innym znanym programem do wyszukiwania muzyki jest Music Recognition/Vizualizer. Aplikacja ta jest w stanie zsynchronizować lampę błyskową z utworem, co znacznie zwiększa jej jakość wizualną.