Nic nie trwa wiecznie – kosnerwacja i renowacja sprężarek

Każde urządzenie i sprzęt posiada określony czas bezproblemowej eksploatacji. Później pojawia się konieczność konserwacji, renowacji lub zwyczajnego usunięcia usterek i awarii. Tak też jest ze sprężarkami. Warto mieć jednak świadomość, że mamy duży wpływ na to, czy nasze urządzenia nam służyć dłużej czy krócej. Odpowiednie troszczenie się o sprzęt warsztatowy, jego właściwe przechowywanie i korzystanie z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem, z pewnością sprawią, że będą one z nami dłużej. Ponadto, zachowają dobrą kondycję i stan technicznym. Dlatego starajmy się właściwie obchodzić z urządzeniami, z których korzystamy. Czasami jednak konieczne jest wykonanie naprawy, a wtedy niezbędna jest profesjonalna pomoc.

Naprawa sprężarek

Wybierając serwis, w którym chcemy naprawić np. naszą sprężarkę, powinniśmy najpierw sprawdzić, czy w tym konkretnym miejscu pracują osoby kompetentne i znające się na swojej pracy. Możemy po prostu zadawać pytania i słuchać, czy nasz rozmówca potrafi udzielić nam informacji, czy jest pewny tego co mówi itd. Serwis sprężarek powinien działać szybko, aby nie utrudniać działalności klienta. Warto jednak wspomnieć, że istnieją firmy, które zapewniają swoim klientom dostęp do sprzętu zastępczego, aby jak najbardziej zminimalizować niedogodności związane z remontem.

Zanim podejmiemy decyzję, komu chcemy powierzyć serwis sprężarek, przeczytajmy opinie na temat danego miejsca. Porównajmy również koszty - możemy być zaskoczeni różnicą w cenach za tę samą usługę. Oczywiście nie należy się kierować wyłącznie ceną, ponieważ nie zawsze taniej znaczy lepiej. Nie ma jednak sensu kilkakrotnie przepłacać, tylko ze względu na brak swojego zorientowania.

Jakie usługi mogą wchodzić w serwis sprężarek? Między innymi czyszczenie kompresora, wymiana filtrów oleju oraz oleju, sprawdzenie połączeń elektronicznych, ogólne sprawdzenie stanu technicznego, czy też sprawdzenie elektrozaworu. Oczywiście to nie jest pełna lista usług, na które możemy liczyć udając się do odpowiedniej firmy, która zajmuje się naprawą i serwisowaniem sprężarek.

Nic nie trwa wiecznie – kosnerwacja i renowacja sprężarek

Zakup odpowiedniej sprężarki

Zanim zajdzie konieczność serwisowania sprężarki, najpierw trzeba ją nabyć. Zanim to zrobimy, przejrzyjmy dokładnie ofertę rynkową i wybierzmy model, który najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania. Jednocześnie powinien to być sprzęt, który w jak najmniejszym stopniu będzie negatywnie oddziaływał na środowisko naturalne. Doskonałym wyborem są sprężarki z dodatkowym wymiennikiem ciepła, który pozwala na odzyskanie energii. Dzięki nowoczesnej budowie sprężarek jesteśmy w stanie zaoszczędzić równowartość nawet 70% energii elektrycznej, która została dostarczona do urządzenia! Taką energię można następnie wykorzystać do innych celów, takich jak np. ogrzewanie wody.

Wybierając sprężarkę, która daje możliwość odzyskiwania energii, dbamy nie tylko o ekologię, ale również o własny portfel. Oszczędzanie energii pozytywnie wpływa na aspekt ekonomiczny naszej działalności. Dlatego, jeżeli tylko mamy taką możliwość, wybierzmy sprzęt, który pozwoli nam na odzysk energii.

Materiał przygotowany z Kompresortechnika - serwis sprężarek.