Co warto wiedzieć przed wynajęciem auta?

Coraz więcej korzysta z usług wypożyczalni samochodów. Jeśli jednak po raz pierwszy zamierzasz w taki sposób wynająć auto, możesz odczuwać mały niepokój. Zobacz na co warto zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę z wypożyczalnią.

Co warto wiedzieć przed wynajęciem auta?

Cena

Musisz pamiętać, że najczęściej firmy podają ceny netto. Są to najczęściej takie, które współpracują przede wszystkim z klientami biznesowymi, Klienci prywatni muszą do tych cen doliczyć jeszcze podatek VAT, wynoszący 23%. W ten sposób mogą też zostać podane ceny za dodatkowe usługi lub wyposażenie. Dlatego zawsze zapytaj, czy do konkretnej ceny trzeba jeszcze doliczyć VAT. Wtedy unikniesz przykrych niespodzianek.

Regulamin wypożyczalni

Zanim podpiszesz umowę, dokładnie ją przeczytaj. Jeśli masz jakieś wątpliwości, porozmawiaj o tym z pracownikiem. Sprawdź, jakie są warunki wynajmu w danej wypożyczalni. Najczęściej każda firma ma swój regulamin. Dlatego warto go przeczytać. Znajdziesz w nim konkretne informacje na temat zasad użytkowania pojazdu. W ten sposób unikniesz później wielu niepotrzebnych nerwów.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przed podpisaniem umowy koniecznie sprawdź stan techniczny auta. Jeśli jest porysowane lub w jakiś inny sposób uszkodzone, upewnij się, że jest to ujęte w załączniku. Wtedy masz gwarancję, że nie będziesz później za nie płacił. Zobacz, czy numer VIN i tablicy rejestracyjne są takie same, jak w umowie. 

Wypożyczalnie zazwyczaj pobierają kaucję od kierowców. Przed wpłaceniem kaucji powinieneś zapytać, kiedy zostanie zwrócona i w jakich sytuacjach może być potrącona. 

Na koniec sprawdź, czy dane auto jest ubezpieczone. Jeżeli nie, warto zapłacić trochę więcej za ubezpieczenie. Kolizja lub wypadek może się zdarzyć każdemu kierowcy. Dlatego warto wcześniej odpowiednio się zabezpieczyć.

Co warto wiedzieć przed wynajęciem auta?

Dlaczego warto wynająć auto?

Nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, żeby kupić auto? A może rzadko jeździsz samochodem i będzie generował tylko dodatkowe koszty? Świetnym rozwiązaniem może być  wynajem auta. Taka usługa cieszy się coraz większą popularnością. 

Podpisujesz umowę z wynajmującym na czas określony. Z takich usług korzystają nie tylko klienci firmowi, ale również prywatni. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Przede wszystkim nie płacisz dodatkowych kosztów za utrzymanie auta. Jeśli chcesz bezpiecznie i wygodnie jeździć swoim samochodem, musisz płacić nie tylko za paliwo, ale też za naprawę. Wynajmując auto, tego typu koszty pokrywa wypożyczalnia.

Bez problemu możesz dopasować samochód do swoich potrzeb. Profesjonalne firmy oferują szeroki wybór. W ofercie znajdziesz nie tylko małe, kompaktowe auta, ale też VAN-y. Nie musisz już więc iść na kompromis. Zawsze możesz wybrać auto, które będzie idealnie odpowiadać Twoim aktualnym potrzebom.

Jeśli wybierasz się w podróż służbową, możesz zdecydować się na małe, zgrabne autko. Zwróć uwagę na zużycie paliwa. Jest to niezwykle ważne, jeśli będziesz dużo jeździć po mieście. Taki samochód możesz łatwo zaparkować. Jeśli jednak zamierzasz wciąż ze sobą dużo bagażu albo podróżujesz z rodziną lub przyjaciółmi, lepiej sprawdzi się kombi lub VAN.

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Express Rent a Car oferująca - wynajem aut w Krakowie.