Jak powinien wyglądać strój biznesowy męski?

Dress code to szczególne zasady ubioru regulowane niektórymi wydarzenia i okolicznościami. W przypadku stroju biznesowego większość obaw dotyczy doboru właściwej odzieży do pracy biurowej , na spotkania firmowe czy rozmowy z klientami.

Jakie są rodzaje dress code'u?

Dress code może różnić się dla różnych sytuacji w zależności od kultury. Eleganckie stroje w krajach europejskich i Azji nie zawsze znaczą to samo. Większość standardów odzieżowych wyrównuje się wraz z postępującą globalizacją. Należy jednak pamiętać, że kodeks ubioru, zwłaszcza w miejscu pracy, zmienia się wraz z podejście do pracy i pracodawcą.

Strój biznesowy - co warto wiedzieć

Komunikacja wizualna może mieć ogromny wpływ na postrzeganie poprzez współpracowników i klientów. W ten sposób ma kluczowe znaczenie i pomoże nam znacząco w życiu zawodowym. Na tym spotkaniu potrzeba tylko siedmiu minut, abyśmy zrobili dobre wrażenie. Musisz więc pamiętać, że Twój wizerunek wpływa na innych ludzi, niezależnie od tego, czy zdadzą sobie z tego sprawę, czy nie.

Jak powinien wyglądać strój biznesowy męski? 

Strój biznesowy – postaw na maksymalny komfort

Ważne jest, aby czuć się komfortowo w stroju biznesowym, ponieważ to znacząco wpływa na pewność siebie. Wygoda w outfitach formalnych zdarza się tylko wtedy, gdy pasują idealnie. Kiedy spodnie, spódnica czy marynarka są zbyt ciasne, może to prowadzić dyskomfortu i braku skupienia. Rozmowy nie trwają przecież tylko kilku sekund i dlatego ubrania muszą być wygodne.

Styl biznesowy męski – najważniejsze cechy

Zaczynamy od określenia podstawowych zasad klasyfikacji garnituru biznesowego. Ogólnie przyjęty dres code wymaga, aby codzienne stroje biznesowe miały kolory granatowego grafitu lub szarości. Czarne garnitury są zazwyczaj uznawane za odpowiednie na wyjścia wieczorowe. Odzież biznesowa nie powinna być wzorzysta, nie dopuszczalna jest krata pochodząca z tkaniny splotowej. Biznesowy garnitur powinien być klasyczny, ale przystosowany do aktualnych trendów.

Buty biznesowe mogą być mniej lub bardziej sformalizowane, najczęściej wybór pada na oxfordy czy derby. Ich kolor powinien współgrać z kolorem marynarki oraz koszuli.