Szkło hartowane

Elementem telefonu, który najczęściej ulega uszkodzeniu jest ekran. Statystycznie jest to element, który jest najczęściej naprawiany w serwisach. Aby uniknąć konieczności kosztowej wymiany ekranu, można się zabezpieczyć na dwa sposoby. Pierwszą opcją jest zakup etui na telefon, a drugą, zgłoszenie się do wyspecjalizowanego serwisu, który zamontuje na ekran szkło hartowane, które uchroni je przed uszkodzeniem.

Jaki sposób ochrony?

Wiele osób chcących zabezpieczyć swój telefon przed uszkodzeniem ma problem, gdyż używanie etui jest dla nich niewygodne. W takim przypadku pozostaje zamontowanie specjalnej warstwy ochronnej na ekran. Specjaliści oferują dwa rozwiązania. Można założyć folie ochronną lub szkło hartowane. Każdego rozwiązanie ma swoje zalety, ale również wady, więc każdy musi podjąć decyzję samodzielnie.

Jeśli chodzi o folię, to nie jest to rozwiązanie idealne, co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, po nałożeniu folii, ekran traci na jakości wyświetlania. Znacząco wpływa ona na kąt widzenia i jakość wyświetlanego obrazu. Jeśli chodzi o trwałość, to nie jest to rozwiązanie zbyt mocne. Folia chroni stosunkowo słabo przed mocniejszymi uderzeniami, zadrapaniami czy pęknięciami. Dodatkowym problemem może okazać się kiepska jakość wykonania folii, która jest niedopasowana do wyświetlacza, przez co nie chroni całej jego powierzchni lub tworzy, utrudniające użytkowanie bąbelki powietrza.

Szkło hartowane

Alternatywą jest szkło hartowane. Jest ono lepszym rozwiązaniem, lecz trzeba się liczyć z wyższymi kosztami. Wybór szkła nie będzie wiązał się z utratą jakości obrazu, a sam wygląd telefonu oraz praktyczność jego użytkowania w ogóle nie ucierpi. Szkło łatwiej również zachować w czystości, bo łatwo je polerować, przez co bardzo łatwą czynnością staje się pozbycie tłustych plam na wyświetlaczu. Szkła hartowane występują w różnych wersjach twardości, przez co każdy użytkownik może dobrać takie szkło, jakiego potrzebuje. W przypadku zakładania szkła hartowanego, warto zwrócić uwagę na jego jakość, grubość oraz fachowość serwisu montującego.